Ogrody skalne - ciekawa forma zagospodarowania terenów zielonych

Któż z na nie lubi, gdy ogrody są zadbane i prezentują się naprawdę wyjątkowo? Wszystkim nam wszak zależy na tym, by doprowadzić ogród przed swoim domem do odpowiedniego pod względem estetyki stanu. I o ile z dużym ogrodem problemu nie ma, o tyle, gdy mamy niewiele przestrzeni, jej aranżacja jest nieco trudniejsza. Co więc można zrobić na małej przestrzeni do zagospodarowania? Dobrym pomysłem będzie na pewno mały ogródek skalny.

Czym charakteryzują się ogródki skalne? Przede wszystkim właśnie, dość niewielką objętością. Zazwyczaj, jest to kilka, bądź też kilkanaście kamieni pokrytych tak zwanymi skalniakami, a więc porostami oraz bylinami, rosnącymi w warunkach górskich.

Stworzenie ogrodu skalnego jest zadaniem stosunkowo prostym. Przede wszystkim dlatego, że rośliny naskalne łatwo adaptują się do otoczenia i spełniają nasze oczekiwania w każdym względzie. Należy jedynie pamiętać o tym, by odpowiednio nawieźć glebę torfem i ułożyć na niej korę, która dostarczy odpowiednich witamin.

Rośliny naskalne będą rozkwitać przez cały rok, a efekt estetyczny będzie doskonały. Warto więc pomyśleć o takim właśnie rozwiązaniu w swoim ogrodzie - na pewno spełni ono wszelkie oczekiwania i przyniesie satysfakcję.